Okulary ajurwedyjskie – jak naturalnie poprawić wzrok?

Okulary ajurwedyjskie to bezsoczewkowe okulary służące do ćwiczenia mięśni oka oraz redukowania wad wzroku. Okulary posiadaja specjalne otwory i przesłony, które zmuszają gałki oczne do zwiekszenia ruchliwości a mięśnie oka do wytężonej pracy – w rezultacie skutkuje to poprawą wzroku i pozbycie się zaburzeń widzenia. Okulary ajurwedyjskie są więc narzędziem do treningu.

Jak działają okulary ajurwedyjsie?

Okulary ajurwedyjskie nie są okularami soczewkowymi, nie zostały więc stworzone z myślą o korekcie wzroku. Ajurweda, czyli starożytny system naturalnej medycyny powstały w Indiach, zamiast niwelowania skutków wad wzroku, stawia na leczenie przyczyn. Okulary korekcyjne poprawiają wzrok nie poprzez aktywowanie mięśni oka, ale poprzez dodanie soczewki, czyli przejęcie części pracy oka. Działanie okularów ajurwedyjskich  jest inne – nosząc je zmuszamy mięśnie oczu oraz gałki oczne do wytężonej pracy. Otwory w okularach powodują, że wzrok skupia się jedynie na pewnych punktach, widzenie zostaje ogranczone. Jest to więc swego rodzaju trening mięśni oczu, którego efektem może być poprawa widzenia i naturalna korekta wad wzroku.  Okulary ajurwedyjskie mogą pomóc w niwelowaniu takich przypadłości jak:

  • krótkowzroczność
  • dalekowzroczność
  • początkowe etapy zaćmy lub zwyrodnienia plamki żółtej.

Należy pamiętać, że okulary ajurwedyjskie nie mają na celu zastąpienia noszonych na codzień przy wadach wzroku okularów lub soczewek korekcyjnych. Ze względu na ich specyficzną budowę byłoby to niemożliwe. Nie zaleca się również noszenia dłużej niż 2-3 godziny dziennie, rozpoczynając od kilkunastu minut, stopniowo wydłużając czas. Absolutnie nie wskazane jest prowadzenie pojazdów oraz obsługiwanie maszyn podczas noszenia okularów ajurwedyjskich.

U kogo mogą się sprawdzić okulary ajurwedyjskie?

Okulary ajurwedyjskie nie są konwencjonalną metodą leczenia wad wzroku. Mogą natomiast znacznie poprawić komfort życia – regularne trenowanie mięśni oka daje efekty w postaci wyraźniejszego widzenia. Noszenie ich przyniesie więc najwięcej korzyści osobom zmagającym się z różnego rodzaju wadami wzroku. Jednak nie tylko oni mogą trenować wzrok – okulary sprawdzą się również u osób straszych, których widzenie staje się coraz mniej ostre oraz u osób pracujących przed komputerem, które wpatrują się w monitor przez wiele godzin dziennie. Nauki ajurwedy, opracowane na długo przed powstaniem konwencjonalnych metod leczenia, są powszechnie stosowane na całym świecie do dziś. Zmagając się z pogarszającym się wzrokiem, warto więc wypróbować okulary ajurwedyjskie.

Zielony zdjęcie utworzone przez javi_indy - pl.freepik.com